Informace k letům

Děkujeme všem, kteří se zajímají o seznamovací a poznávací lety pro veřejnost, zajišťované Aeroklubem Zbraslavice z.s.

V následujícím textu se dozvíte, jak postupovat po zakoupení a obdržení letenky. o možnostech koupě poukazu a jak postupovat při provedení letu.

Letenka a její platnost

Realizace letu je podmíněna předložením letenky pilotovi, který bude let provádět. Proto si letenku, kterou obdržíte emailem vytiskněte sebou. V případě objednávky doručení poštou si takto získanou letenku také nezapomeňte vzít sebou.

Platnost našich letenek je standardně 12 měsíců od data vystavení.

Termín letu a jeho rezervace

Letenka je zakoupena bez rezervace termínu, protože uskutečnění letu je podmíněno vhodnými povětrnostními podmínkami.

Lety provádíme především o sobotách, nedělíchstátních svátcích, v případě příznivého počasí.

Ve Vámi zvolený den letu prosím zavolejte po 9. hodině na tel. 327 591 286. Provedeme rezervaci a domluvíme s vámi hodinu Vašeho příjezdu na letiště a uskutečnění letu. Nevolejte prosím o rezervaci několik dnů či týdnů předem. Z důvodu proměnlivosti počasí, nejsme schopni let rezervovat.

Počátek a konec sezony, kdy provádíme lety, je proměnlivý. Obvykle uskutečňujeme lety motorovými letadly od března do listopadu. V případě kluzáku přichází konec sezony o něco dříve a je vhodné uskutečnit let do konce září. 

Informace k vykonání letu

 • Cena poukazu se vztahuje vždy na motorové letadlo, nebo kluzák včetně vlečné (tažného letadla, které vyvleče kluzák do potřebné výšky).
 • Maximální počet osob na palubě je závislý vždy na typu letadla a najdete jej v popisu zakoupeného produktu.
 • Uvedené ceny jsou vždy včetně DPH ve výši 21 %.
 • Bezpečné vykonání letu je závislé na vhodném počasí. Z tohoto důvodu pochopte, že závazné potvrzení termínu nemůžeme provést s několikadenním předstihem.
 • V den letu nás kontaktujte na telefonním čísle +420 327 591 286 a vyžádejte si závazné potvrzení provedení letu a času. Informační služba je k dispozici od 09.00 SEČ.
 • V případě, že se Vám let zalíbil a chcete pokračovat v letu nad zakoupený časový limit, je možné se domluvit s pilotem, aby let prodloužil. Úhradu za minuty navíc uhradíte po ukončení letu přímo na letišti.

Doporučení k příjemnému zážitku

 • Pro Váš let si vyhraďte dostatek času. Dostavte se minimálně 15 minut před plánovaným domluveným letem.
 • Na letišti se můžete seznámit s provozem letiště, jeho historií a současností, můžete využít občerstvení v Leteckém klubu.
 • Často se setkáváme s dotazy na vhodné oblečení. Lety jsou vykonávány ve výšce několika stovek metrů nad zemským povrchem, teplotní rozdíl je zanedbatelný.
 • Let by měl být pro Vás příjemným zážitkem - proto přijďte v dobrém duševním rozpoložení a stavu.
 • Vyhrazujeme si odmítnutí letu v případě, že účastníci letu jeví známky opilosti či jiné závislosti.
 • Z důvodů bezpečnosti je dodržována maximální vzletová hmotnost letadla s posádkou. Pokud by při více účastnících letu došlo k jejímu překročení, společně situaci vyřešíme přímo na letišti před Vaším letem.
 • Pokud by jeden nebo více účastníků letů byly osoby tělesně handicapovaní či pohybově omezení, konzultujte s námi tuto skutečnost při zakoupení poukazu.

 

Časté otázky

1) Odkud jsou lety prováděny a jak se tam dostaneme?

Lety jsou prováděny z veřejného vnitrostátního letiště Zbraslavice (ICAO: LKZB). Více o letišti na našem webu: www.aeroklub-zbraslavice.cz

Přesnou polohu, kontaktní údaje a informace k zaparkování naleznete v sekci Kontakty.

2) Čím je podmíněno provedení letu?

Provedení letu je podmíněno zakoupením poukazu (letenky) a také vhodným počasím.

3) Jaká je platnost poukazu?

Základní platnost poukazu je dlouhodobá a činí 12 měsíců od data koupě.

4) Jak lze zakoupit poukaz?

Doporučujeme zejména nákup prostřednictvím tohoto e-shopu.

Na stránce, kterou jste právě navštívili, zvolte podle Vašeho zájmu mezi letem motorovým letadlem, kluzákem, nebo motorovým kluzákem. U letu motorovým letadlem si můžete vybrat jeden z nabízených typů.

U motorových letadel máte možnost zvolit délku letu ze základní nabídky 20, 30, 40, 50 a 60 minut. U kluzáků můžete volit ze základní nabídky 15 a 30 minut. V případě vhodného počasí a zájmu, je možné let prodloužit po domluvě s pilotem a čas navíc doplatit na místě.

Pokud jste ukončili výběr, přejděte k pokladně. Po úvodní rekapitulaci Vašeho nákupu Vás systém požádá o vyplnění nezbytných údajů. Jedná se o Vaše kontaktní údaje, volbu způsobu doručení poukazu a způsob platby. Potvrzení objednávky a další náležitosti obdržíte na Vámi zadanou e-mailovou adresu.

Poukaz je vždy doručen až po přijetí platby.

Korespondenčně

Pokud Vám nevyhovuje koupě poukazu na let prostřednictvím e-shopu, sdělte nám svůj požadavek e-mailem na adresu info@lkzb.cz nebo se obraťte telefonicky na telefonní čísla +420 327 591 286 nebo +420 723 172 949. Obdržíte informace pro Vaši volbu a Váš požadavek včetně platby bankovním převodem a vystavení poukazu bude administrativně vyřízen.

Osobně na letišti

Pokud chcete koupit poukaz při osobní návštěvě na letišti, ověřte si zejména v pracovních dnech na výše uvedených telefonních číslech přítomnost našeho pracovníka. Platbu přímo v naší kanceláři je možné provést hotově nebo platební kartou. V případě, že i přes osobní návštěvu si budete přát platbu provést bankovním převodem, bude Vám poukaz následně zaslán po provedení úhrady.

Těšíme se na Vás na letišti Zbraslavice!

Zpět do obchodu