Informace k letům

Děkujeme všem, kteří se zajímají o seznamovací a poznávací lety pro veřejnost, zajišťované Aeroklubem Zbraslavice z.s.

V následujícím textu se dozvíte, jak postupovat po zakoupení a obdržení letenky. o možnostech koupě poukazu a jak postupovat při provedení letu.

Letenka a její platnost

Realizace letu je podmíněna předložením letenky pilotovi, který bude let provádět. Proto si letenku, kterou obdržíte emailem vytiskněte sebou. V případě objednávky doručení poštou si takto získanou letenku také nezapomeňte vzít sebou.

Platnost našich letenek je standardně 12 měsíců od data vystavení.

Termín letu a jeho rezervace

Letenka je zakoupena bez rezervace termínu, protože uskutečnění letu je podmíněno vhodnými povětrnostními podmínkami.

Lety provádíme především o sobotách, nedělíchstátních svátcích, v případě příznivého počasí.

Ve Vámi zvolený den letu prosím zavolejte po 9. hodině na tel. 327 591 286. Provedeme rezervaci a domluvíme s vámi hodinu Vašeho příjezdu na letiště a uskutečnění letu. Nevolejte prosím o rezervaci několik dnů či týdnů předem. Z důvodu proměnlivosti počasí, nejsme schopni let rezervovat.

Počátek a konec sezony, kdy provádíme lety, je proměnlivý. Obvykle uskutečňujeme lety motorovými letadly od března do listopadu. V případě kluzáku přichází konec sezony o něco dříve a je vhodné uskutečnit let do konce září. 

Informace k vykonání letu

 • Cena poukazu se vztahuje vždy na motorové letadlo, nebo kluzák včetně vlečné (tažného letadla, které vyvleče kluzák do potřebné výšky).
 • Maximální počet osob na palubě je závislý vždy na typu letadla a najdete jej v popisu zakoupeného produktu.
 • Uvedené ceny jsou vždy včetně DPH ve výši 21 %.
 • Bezpečné vykonání letu je závislé na vhodném počasí. Z tohoto důvodu pochopte, že závazné potvrzení termínu nemůžeme provést s několikadenním předstihem.
 • V den letu nás kontaktujte na telefonním čísle +420 327 591 286 a vyžádejte si závazné potvrzení provedení letu a času. Informační služba je k dispozici od 09.00 SEČ.
 • V případě, že se Vám let zalíbil a chcete pokračovat v letu nad zakoupený časový limit, je možné se domluvit s pilotem, aby let prodloužil. Úhradu za minuty navíc uhradíte po ukončení letu přímo na letišti.

Doporučení k příjemnému zážitku

 • Pro Váš let si vyhraďte dostatek času. Dostavte se minimálně 15 minut před plánovaným domluveným letem.
 • Na letišti se můžete seznámit s provozem letiště, jeho historií a současností, můžete využít občerstvení v Leteckém klubu.
 • Často se setkáváme s dotazy na vhodné oblečení. Lety jsou vykonávány ve výšce několika stovek metrů nad zemským povrchem, teplotní rozdíl je zanedbatelný.
 • Let by měl být pro Vás příjemným zážitkem - proto přijďte v dobrém duševním rozpoložení a stavu.
 • Vyhrazujeme si odmítnutí letu v případě, že účastníci letu jeví známky opilosti či jiné závislosti.
 • Z důvodů bezpečnosti je dodržována maximální vzletová hmotnost letadla s posádkou. Pokud by při více účastnících letu došlo k jejímu překročení, společně situaci vyřešíme přímo na letišti před Vaším letem.
 • Pokud by jeden nebo více účastníků letů byly osoby tělesně handicapovaní či pohybově omezení, konzultujte s námi tuto skutečnost při zakoupení poukazu.

 

Časté otázky

1) Odkud jsou lety prováděny a jak se tam dostaneme?

Lety jsou prováděny z veřejného vnitrostátního letiště Zbraslavice (ICAO: LKZB). Více o letišti na našem webu: www.aeroklub-zbraslavice.cz

Přesnou polohu, kontaktní údaje a informace k zaparkování naleznete v sekci Kontakty.

2) Čím je podmíněno provedení letu?

Provedení letu je podmíněno zakoupením poukazu (letenky) a také vhodným počasím.

3) Jaká je platnost poukazu?

Základní platnost poukazu je dlouhodobá a činí 12 měsíců od data koupě.

4) Jak lze zakoupit poukaz?

Doporučujeme zejména nákup prostřednictvím tohoto e-shopu.

Na stránce, kterou jste právě navštívili, zvolte podle Vašeho zájmu mezi letem motorovým letadlem, kluzákem, nebo motorovým kluzákem. U letu motorovým letadlem si můžete vybrat jeden z nabízených typů.

U motorových letadel máte možnost zvolit délku letu ze základní nabídky 20, 30, 40, 50 a 60 minut. U kluzáků můžete volit ze základní nabídky 15 a 30 minut. V případě vhodného počasí a zájmu, je možné let prodloužit po domluvě s pilotem a čas navíc doplatit na místě.

Pokud jste ukončili výběr, přejděte k pokladně. Po úvodní rekapitulaci Vašeho nákupu Vás systém požádá o vyplnění nezbytných údajů. Jedná se o Vaše kontaktní údaje, volbu způsobu doručení poukazu a způsob platby. Potvrzení objednávky a další náležitosti obdržíte na Vámi zadanou e-mailovou adresu.

Poukaz je vždy doručen až po přijetí platby.

Korespondenčně

Pokud Vám nevyhovuje koupě poukazu na let prostřednictvím e-shopu, sdělte nám svůj požadavek e-mailem na adresu info@lkzb.cz nebo se obraťte telefonicky na telefonní čísla +420 327 591 286 nebo +420 723 172 949. Obdržíte informace pro Vaši volbu a Váš požadavek včetně platby bankovním převodem a vystavení poukazu bude administrativně vyřízen.

Osobně na letišti

Pokud chcete koupit poukaz při osobní návštěvě na letišti, ověřte si zejména v pracovních dnech na výše uvedených telefonních číslech přítomnost našeho pracovníka. Platbu přímo v naší kanceláři je možné provést hotově nebo platební kartou. V případě, že i přes osobní návštěvu si budete přát platbu provést bankovním převodem, bude Vám poukaz následně zaslán po provedení úhrady.

Těšíme se na Vás na letišti Zbraslavice!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení