Let motorovým kluzákem Vivat L-13 SEH

Klidný let nad krajinou pro pilota a jednoho pasažéra provádíme na motorovém kluzáku L13 SEH Vivat. Jde o velmi zajímavou kombinaci stroje schopného létat jak ve vyšších výškách v termickém počasí, a zároveň poznávat krásy naší země při navigačním letu, jako s motorovým letadlem.

Délka letu
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupné Dostupné Dostupné Dostupné Dostupné Zvolte variantu
1 500 Kč 2 250 Kč 3 000 Kč 3 750 Kč 4 500 Kč od 1 500 Kč
Kategorie: Koupit letenku

Let turistickým motorizovaným kluzákem L-13 SEH Vivat je zajímavou alternativou na pomezí motorového a bezmotorového létání.

Po domluvě s pilotem můžete navštívit pro Vás zajímavá místa, nebo se můžete jednoduše potulovat v okolí našeho letiště, nabrat výšku a prohlédnout si naší krajinu z ptačí perspektivy.

Nejsou to ale jen krásy naší země, které poznáte díky motorizovanému kluzáku. Oproti motorovému letounu vám totiž umožní i vyzkoušet sílu stoupavých proudů a poznat zážitky pilotů větroňů.

Výhodou letu s motorizovaným kluzákem je i to, že je pouze dvoumístný - cestující má tak vždy zaručený vynikající výhled jako pilot a nerušený vjem celého letu.

Popis  L-13 SEH ''Vivat'' :

L-13 SEH Vivat je dvoumístný, jednomotorový, samonosný, středoplošník, jehož konstrukce vychází z kluzáku L-13 Blaník.

Bez větších úprav byla při vývoji použita křídla kluzáku L13A. Stejně tak byla použita zadní části trupu a ocasní plochy.

Centroplán a přední část trupu je nově zkonstruovaná. Jedná se o kovovou příhradovinu, potaženou laminátovými díly. V přední čísti je umístěn motor a za ním je pilotní kabina se sedadly vedle sebe, vybavená dvojím řízením. 

Podvozek je s jedním hlavním podvozkovým kolem, otočnou ostruhou na konci trupu a pomocnými koly na konci křídel,

Jako pohonná jednotka je použit zážehový, čtyřdobý, vzduchem chlazený, invertní čtyřválec Mikron M III AE o maximálním výkonu 48 kW při 2600 otáčkách za minutu.

Vrtule je za letu mechanicky stavitelná - Hoffmann Ho-V62.

Základní specifikace L-13 SEH ''Vivat'' :

Rozpětí 16,8 m
Délka 8,2 m
Výška 2,3 m
Nosná plocha 20,2 m2
Max. vzletová hmotnost 720 kg
Hmotnost prázdného letadla 500 kg
Max. přípustná rychlost 205 km/h
Minimální rychlost 75 km/h
Klouzavost 1:21

 

 

Zpět do obchodu